Čínská medicína - Tiens

O Tiens

O Tiens

Čínská medicína vychází z tradičního čínského vidění přírody a starodávných léčebných metod. Její historie sahá až 5 tisíc let do minulosti. Přípravky Tiens vznikají spojením těchto tradičních čínskách receptur a moderních technologií bioinženýrství. Společnost Tiens získala mezinárodní certifikát řízení jakkosti ISO 9002 a některé produkty získaly certifikáty FDA USA. Produkty získaly 13 ocenění Světové zdravotnické organizace a 8 zlatých medailí, jako nejlepší produkty na světě. Tiens je účinná alternativní medicína na čistě přírodní bázi vhodná k prevenci i léčbě chronických nemocí.

V Evropě se tradiční čínská medicína od začátku dvacátého prvního století stává nejoblíbenější alternativou k medicíně západní, a to díky svému holistickému přístupu při řešení nerovnováh. Nemocí průmyslové éry výrazně ubylo díky lepší hygieně, zdravotnické prevenci i léčebným postupům. Avšak současný životní styl, způsob chování i faktory životního prostředí dávají vzniknout novým chorobám, pro které nejsou metody západní medicíny vhodné.

Tím se na evropském trhu zvyšuje poptávka po produktech TIENS, které vycházejí z filozofických principů jin a jang a poskytují západnímu spotřebiteli celoroční program čištění, nového naplnění, posílení a rovnováhy těla, mysli i ducha.

V současné době je TIENS ve 100 zemích světa, na 190 trzích a mílovými kroky směřuje mezi společnosti Global Top 500.

Na základě nejnovějších technologií bioinženýrství a s použitím až pět tisíc let starých receptur tradiční čínské medicíny, rozpracovali vědci TIENS řadu produkce s ozdravovacími vlastnostmi. V jejím složení jsou prostředky:

  • zpomalující proces stárnutí,
  • potlačující rakovinová onemocnění,
  • zlepšující metabolismus,
  • zvyšující imunitu organizmu,
  • regulující fyziologické funkce orgánů člověka.

Jin & Jang

Yin a Yang je základní princip Čínské wellness filosofie, která hovoří o protikladech, které existují ve všech živých tvorech. V životě jsou dva základní energetické systémy, které jsou si protikladné a navzájem na sobě závislé. Koncept Yin a Yang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.

Yin je odstředivá síla, vzniká rotací Země kolem vlastní osy, směřuje zevnitř ven, směrem k vesmíru. Projevuje se jako vnitřní, klidný, zpomalující, ochlazující, zatemňující, tělesný a stahující. Yang je dostředivá síla přicházející z kosmu a projevuje se jako vnější, pohyblivý, zrychlující, oteplující, rozjasňující, energetický a rozpínající se.

Yin a Yang síly jsou považovány za periodické, pohyblivé a měnící se navzájem, zastoupeny bílou tečkou na černé Yin straně symbolu, a černou tečkou na bílé Yang straně.

Yin_Yang

Tchaj-ťi tchu (taijitu), tradiční symbol reprezentující síly Jin a Jang. Tečky opačné barvy symbolizují, že v každé ze sil se nachází také opačná síla a že charakter dané síly závisí na pozorovateli.

 

Pět elementů

Toto je další dávná čínská filosofická teorie, že každý systém je složen z jistých základních elementů nebo kategorií - kovu, dřeva, vody, ohně a země. Každý element se navzájem podporuje, udržuje a vyvažuje , a tudíž zachovává stabilitu tělního systému. Vytváří roční období a další projevy přírody, které ovlivňují rovnováhu našeho vnitřního ekosystému.Ve stavu rovnováhy, například, pět vnitřních orgánů těla (ledviny, srdce, slezina, plíce a játra) se navzájem podporují, aby učinili tělo silné a prodloužili život.

Yin a Yang + Pět Elementů = Celková rovnováha

Yin a Yang provádějí změny skrz Pět elementů. Pět elementů se vyvíjí jeden z druhého a převládají jeden nad druhým, aby udržely celkovou rovnováhu.

Tiens produkty mění zdravotní stav člověka. Pokud něco chybí, doplň nebo dodej to; pokud je něčeho nadbytek, toxinů, „prachu a smetí", zredukuj je, antioxiduj a znič volné radikály.

Informace jsou převzaty z oficiálních materiálů Tiens CZ