Čínská medicína - Tiens

Prodejny a Eshopy

Ikan

Ikan

Přípravek Ikan je kombinací gynostemy - „byliny dlouhověkosti" z dalekého východu - a mrkve, známé po celém světě. Tato výjimečná kombinace má celou řadu blahodárných účinků na naše zdraví a krásu, neboť mezi její složky se řadí téměř všechny vitamíny, minerály a biologicky účinné sloučeniny, které řídí činnost těla na úrovni buněk.

Přípravek Ikan společnosti TIENS spojuje gynostemu - „bylinu dlouhověkosti" z Dálného východu - s mrkví a zeleným čajem oblíbeným po celém světě. Tato výjimečná kombinace obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a biologicky aktivních sloučenin a nabízí mnoho přínosů pro náš organismus.Gynostema (Gynostemma pentaphyllum), známá také jako Jiaogulan, bývá někdy označována i jako „jihočínský ženšen". Číňané tuto bylinu již po staletí využívají pro její schopnost dodávat tělu energii. Obsahuje třikrát více aktivních látek - saponinů - než ženšen, proto také Číňané obvykle Jiaogulan popisují jako „skoro jako ženšen, jen lepší". V Číně se tradičně považuje za rostlinu dopřávající dlouhověkost.

Mrkev dobře známe jako bohatý zdroj provitamínu A - karotenu, jemuž tato zelenina vděčí za svou barvu. Hlavními složkami přípravku Ikan od TIENS jsou výtažek z gynostemy pětilisté, mrkvový prášek, zelený čaj a vitamín C.

Gynostema podle tradiční čínské medicíny posiluje obranyschopnost těla, přispívá k udržování zdravé hladiny tuků v krvi, podporuje zdraví kardiovaskulárního systému a chrání tělo před dopady oxidace. Za tyto příznivé účinky vděčí množství aminokyselin, vitamínů a minerálů, které obsahuje, včetně vápníku, železa, hořčíku, fosforu, draslíku, selenu a zinku.

Druhá složka tohoto přípravku - kořen mrkve (daucus carota) je podobně jako gynostema bohatým zdrojem látek a prvků nezbytných pro naše zdraví, například karotenoidů včetně provitamínu A, (α- a β-karoten), vitamínů B1, B2, B6, C, E, H, K, PP, kyseliny listové a také minerálů, jako je draslík, fosfor, hořčík, vápník, železo, sodík, zinek, měď, mangan, selen, kobalt. Navíc obsahuje i sirné sloučeniny, pektiny, inositol a kumariny.

Složení

Složky tohoto přípravku sehrávají aktivní roli v mnoha tělesných procesech a působí rozličnými způsoby. Mezi nejdůležitější patří: - vitamín C pomáhá snižovat únavu a malátnost - vitamín C pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem - vitamín C přispívá ke správnému fungování imunitního systému - vitamín C přispívá ke zdravému energetickému metabolismu - vitamín C přispívá ke správnému fungování nervového systému - vitamín C přispívá ke zdravé tvorbě kolagenu, kolagen je potřeba pro správnou funkci cév, kostí, chrupavek, dásní, pokožky a zubů - zelený čaj (Camelia sinensis) chrání DNA, bílkoviny a tuky před oxidačním poškozením a pomáhá udržovat normální hladiny glukózy v krvi - Gynostema pětilistá chrání DNA, bílkoviny a tuky před oxidačním poškozením a pomáhá regulovat metabolismus tuků (cholesterol a triglyceridy) Složení: sušená mrkev v prášku, rostlina Gynostemma pentaphyllum, rostlinný polyfenol, vitamín C, tobolka: želatina

Dávkování

Během prvního týdne jedna kapsle dvakrát denně, poté lze dávku zvýšit na dvě kapsle dvakrát denně. Kapsle je třeba zapít velkým množstvím vody.

Upozornění

Tento přípravek by neměly užívat těhotné ani kojící ženy. Tento přípravek by neměly užívat osoby trpící arteriální hypertenzí. Nedoporučuje se tento přípravek užívat po 16:00, zejména osobami trpícími poruchami spánku.

 

Ikan Ikan