Čínská medicína - Tiens

Prodejny a Eshopy

Cholikan

Cholikan

Přípravku TIENS Cholikan se také někdy říká „pilulka dlouhověkosti". Látky obsažené v hroznových semíncích jsou totiž silné antioxidanty - bojují proti volným radikálům, a oddalují tak proces stárnutí. Výzkumy prokázaly jejich schopnost regulovat hladinu tuků v krvi, které pomáhají udržet srdce v dobrém stavu.

Volné radikály jsou molekuly obsahující atomy, které mají jeden či více nepárových elektronů. Atomy se snaží elektrony spárovat: buď převzít, nebo předat - jsou proto vysoce chemicky reaktivní. Převezmou elektron (a tak zoxidují) od jakékoli sloučeniny, s níž přijdou do styku. Tak mohou poškodit buněčnou strukturu - například membrány, enzymy, nukleové kyseliny či strukturální proteiny. To vede k předčasnému stárnutí těla a ke snížení imunity.

Rovnováha mezi volnými radikály a antioxidanty v těle je pro naše zdraví klíčová. Často sami tuto rovnováhu rozbíjíme tím, že kouříme, příliš se opalujeme, vedeme život plný stresu nebo se špatně stravujeme. Antioxidanty nám mohou v boji proti volným radikálům pomoci. TIENS Cholikan je bohatým zdrojem mnoha takových látek.

Složení

Vinná réva (Vitis vinifera L.) také známá jako evropská réva je jednou z nejdéle pěstovaných rostlin, člověk ji zná již mnoho tisíc let. Vědecký výzkum prokázal přítomnost mnoha prospěšných látek nejen v plodech vinné révy, ale i v jejích semenech. Ty obsahují lipidy (včetně kyseliny linolové a olejové), proteiny, polyfenoly (mezi nimi i katechiny, prokyanidiny a fenolové kyseliny) a sacharidy. Nesmírně cennou složkou modrých hroznů, jejich jadérek a červeného vína, které z nich vzniká, je jeden z polyfenolů - resveratrol. Studie prokázaly jeho prospěšný vliv na kardiovaskulární systém a jeho antioxidační vlastnosti, které pomáhají chránit srdce. Je uznáván jako účinný omlazující a regenerativní prostředek. Je podstatou takzvaného „francouzského paradoxu". Francouze, ačkoli je jejich jídelníček bohatý na cholesterol, trápí kardiovaskulární choroby mnohem méně než například Američany. Je to díky konzumaci červeného vína a resveratrolu v něm obsaženého. Podobné vlastnosti vykazují i další složky tohoto výtažku: flavonoidy (jako například quercetin), kyselina linolová a olejová. Ty zvyšují terapeutické účinky přípravku.

Použití

Díky látkám, které obsahuje, pomáhá výtažek z hroznového jadérka bojovat proti zhoršování zdravotního stavu spojeného s nastupujícím věkem a pomáhá organismus udržovat v dobré kondici: - udržuje zdravou hladinu tuků v krvi, - má výrazné antioxidační vlastnosti - bojuje proti vytváření volných radikálů a eliminuje je z těla, - působí na regulaci absorpce výživných látek do krve, - hraje roli v ochraně kardiovaskulárního systému, kde zlepšuje elasticitu cév a krevní oběh. - studie naznačují možnost využití výtažku z hroznového jadérka k další ochraně srdce, - podporuje elasticitu pleti a pleť regeneruje.

Dávkování

Dvě kapsle denně (11.00-13.00 a 19.00-21.00). Doporučujeme zapít sklenicí vody.

Složení

Extrakt z rostlin vinné révy, škrob

 

Cholikan Cholikan