Čínská medicína - Tiens

Kordyceps

Kordyceps

(TIANSHI CORDYCEPS MYCELIUM)

Jedná se o stimulační potravinový doplněk. Pravidelné užívání kordycepsu pomáhá podporovat naše potřeby zdravého života, zvyšovat hladinu energie a vitality. V Číně je kordyceps velice oblíbený díky jeho složení. Kordyceps čínský, tzv. housenková houba, roste v horských oblastech Tibetu. Botanicky se řadí mezi houby a již přes 1200 let se o ní mluví jako o "zázračné" složce tradičního čínského rostlinného sortimentu. Protože přírodní zdroje této houby se stávají těžko dostupnými, vyvinuli vědci alternativu, moderní způsob výroby tohoto produktu z podhoubí kordycepsu čínského pomocí moderních technologických postupů. Pomocí vědecky navržených technologií výroby je tato houba produkována podle přísných měřítek tak, aby tento doplněk stravy dosáhl vysoké kvality. V Číně jsou kapsle kordycepsu velmi populární, všeobecně se má za to, že je "nejvhodnější k udržení zdravého imunitního systému".

Cordyceps čínský (Cordyceps sinensis) - je jako živá bytost. Je možné ho zařadit ke skupině flóry, tak jako ke slupině fauny. Cordyceps se vyskytuje ve vysokohorské Číně: v provincích Sečuán, Juňnan, Cinchaj a Tibet. Jeho forma existence je podivuhodně zvláštní. Ve skutečnosti, cordyceps je jako dvoujediná bytost. Je to i houba, je to i hmyz, jak to bylo řečeno v starobylé čínské knize „Nová kompilace farmakologie" (r. 1757).

Cordyceps v zimním období žije v zemi jako houba ve formě kokonu. Dochází u něho k růstu podhoubí, které s příchodem letního období vyrůstá ze země ven, a cordyceps se úplně přeměňuje v houbu. V letním období vystřeluje z dceřinné cysty spóry (nebo askogonodia), které se usazují na housence motýla a začínají zde žít jako parazit. Nakažená housenka se zahrabává do země. V zimě houba postupně ničí vnitřní orgány housenky, ale chitinový obal housenky zůstává neporušený a houba postupně vyplňuje celé její tělo.

Cordyceps žije ve vysokých horách, ve výšce 3500 m nad mořem. Housenka, na které žije cordyceps, má extrémně vysokou schopnost přežití. Živí se oddenky vysokohorských rostlin, včetně takových jako jsou: Hořec, Astragal, Ofiopogon. Housenka cordyceps během dvouletého vývoje v zemi snáší dlouhé hladovění, chlad a nedostatek kyslíku. Tělo houby cordycepse je bohaté na živiny a specifické enzymy a další látky, vlastní pro rostliny vysokohorských biotopů. V Číně je cordyceps tradiční lék. Stojí na stejné úrovni s takovými všeobecně známými prostředky pro upevnění zdraví a zvýšení odolnosti organizmu jako jsou ženšen a jelení parůžky.

Historie použití cordycepsu v Číně jako prostředku k upevnění zdraví a prevence se počítá už na více než 1200 let. Před mnoha stoletími Činané znali cordyceps jako „zázračné boží dílo", jako talisman. Jak hovořili čínští lidoví léčitelé, cordyceps pomáhá lidem zbavovat se množství chorob.

Preventivní použití přírodního cordycepsu:

  • Jako vysoce efektivní prostředek k posílení a harmonizaci imunity. Regulační působení cordycepsu se projevuje ve dvou směrech: nejenom, že může zvyšovat imunitu, ale také může ve značné míře snížit nepřiměřené projevy imunitního systému (např. při alergii).
  • Slouží jako přírodní antibiotikum. Cordyceps působí bakteriostaticky proti několika desítkám patogenních bakterií včetně takových jako: pneumokoky, streptokoky, zlatý stafylokok.
  • Působí protizánětlivě.
  • V přiměřené míře rozšiřuje cévy, zlepšuje zásobování srdce a plic krví. Cordyceps může preventivně ochránit srdce před infarktem.
  • Cordyceps: zvyšuje schopnost odolávat únavě, kyslíkovému dluhu, snižuje hladinu lipidů krvi, zklidňuje, má antioxidační účinky.

Všechny výše uvedené farmakologické účinky se staly vědeckým základem pro léčbu mnoha chorob pomocí cordycepsu.

Četná klinické pozorování ukázala tři základní zvláštnosti cordycepsu:

  • Velice široká oblast použití.
  • Velká preventivní a doplňková úloha při léčbě řady onemocnění.
  • Podávání přípravku je bezpečné bez toxických a jiných nežádoucích účinků.

UPLATNĚNÍ PODPŮRNÉHO ÚČINKU CORDYCEPSU

Choroby dýchacích cest: kašel, dušnost. Budeme-li při snížené kapacitě plic požívat tento přípravek, je možné dosáhnout zřetelného efektu zlepšení. Podpůrný prostředek při léčbě tuberkulózy plic, astmatu.

Onemocnění ledvin: současná medicína dokázala, že cordyceps zlepšuje výměnu látek v ledvinách, zlepšuje dynamiku buněk ve tkáni ledvin, napomáhá vylučování močoviny, napomáhá k lepší funkci ledvinných kanálků a glomerulů poškozených léky nebo zánětem. Cordyceps dává dobré výsledky při odstranění tupé bolesti v oblasti kříže a nohou, zabraňuje častému pomočování, což je velmi důležité pro lidí, kteří trpí chorobami ledvin.

Choroby cév srdce: Cordyceps je schopen postupně zvyšovat průtok krve cévami srdce, regulovat poměr vápníku a fosforu v krvi. Cordyceps je velice cenný prostředek pro dlouhodobé léčení cévních chorob srdce.

Hepatitis jaterní cirhóza: Cordyceps vhodně doplňuje léčbu při zánětu jater nebo při tvrdnutí jater (cirhóza) Je schopen bezprostředně zlepšit funkci jater.

Nádorová onemocnění: Cordyceps má všestranné regenerační účinky na hlavní orgány těla jako jsou játra, ledviny, cévy srdce a dýchacích cest. Jako doplněk k lékům je skutečně efektivní u nádorových onemocnění. Umožňuje lépe snášet ozařování a chemoterapii. Pro nemocné s nezhoubným nádorem je cordyceps ideálním podpůrným prostředkem pro dlouhodobé podávání.

Antitoxické působení: Cordyceps, může zlepšit vitalitu a dynamiku látkové přeměny buněk jater, ledvin, plic a výměnu látek celého organizmu, což napomáhá k odstraňování toxických látek z organizmu včetně toxických zbytků léků.

Regenerační funkce v každodenním životě: Cordyceps, jako preventivní, regenerační a posilující prostředek, si vybojoval dobrou pověst. Léčí a upevňuje zdraví člověka.

Cordyceps je získáván z micelií (podhoubí) přírodního cordycepsu. Hmota získaná po zkvašení se rozmělňuje na prášek a balí se do kapslí. Cordyceps pomáhá regulovat imunitu, zvyšovat odolnost organizmu proti infekčním nemocem, snižovat únavu, předcházet vzniku nádorových onemocnění. Tento produkt neobsahuje hormony a jiné povzbuzující látky . Je ideálním prostředkem pro lidi fyzicky slabé nebo naopak fyzicky hodně namáhané, osoby se sníženou imunitou, lehce se unavující, s velkou hmotnosti a lidí s nádorovými onemocněními.

Doporučené dávkování:
1-2 tobolky 1-2x denně, vždy zapít sklenicí vody.
Doba užívání: od 7 do 28 dní.
Nevhodné pro děti do 3 let.

Balení:
100 kapslí v balení

Složení přípravku:
Fermentované micelyum cizopasné houby Cordyceps, Sinensis (500 mg v 1 tobolce).

Cordyceps Cordyceps

Cordyceps