Čínská medicína - Tiens

Flexi

Flexi

Tiens Flexi pro pohyblivé a zdravé klouby.
Pomáhá zůstat aktivní v každém věku, pomáhá kloubům znovu získat flexibilitu, chrání kloubní chrupavčitou tkáň a snižuje tření. Brání nepříjemným pocitům v oblasti kloubů spojených se stárnutím či namáhavou prací, působí v kloubech protizánětlivě.

Aktivní přísady

 • Glukosamin (rostlinný)
 • Chondroitin (mořský)
 • Kyselina hyaluronová
 • Agaricus Blazei - žampion brazilský
 • Kurkuma
 • Čertův spár

Agaricus Blazei - žampion brazilský
Agaricus blazei je jednou z nejoblíbenějších zdravých potravin nacházejících se v jihovýchodním Tibetu, Yunnanu a západním Sečuanu. Je bohatý zdroj vitamínů a minerálů. Obsahuje draslík, fosfor, hořčík, vápník a železo. Remineralizuje klouby a kosti. Bohatý zdroj polysacharidů, jako jsou např. betaglucany. Betaglukany mají protizánětlivé účinky.

Čertův spár
Čertův spár (harpagophytum) je rostlina původem z jižní a jihovýchodní Afriky. Tradičně užívané kořeny čertova spáru se sklízejí na konci období dešťů. Bohatý na flavonoidy, fenolové kyseliny, harpagosidy a beta-sitosterol. Silné protizánětlivé účinky. Pomáhá při problémech týkajících se kloubů, šlach a vazů.

Kurkuma (Indický šafrán)
Kurkuma je rostlina s velmi dlouhou historií, jejíž použití sahá až 4000 let do minulosti. V ajurvédské medicíně a tradiční čínské medicíně jsou kurkumě připisovány přínosy pro trávení, dokonce ulevuje při nadýmání. Více jak 100 aktivních komponentů izolovaných z kurkumy, včetně tumeronu a kurkuminoidů. Má silné antioxidační a protizánětlivé účinky.

Glukosamin a chondroitin
Součást struktury žraločí nebo hovězí chrupavky, vnějších chitinových schránek měkkýšů nebo řas. Glukosamin a chondroitin se vyskytují v naší pojivové tkáni. Jsou součástí procesu budování šlach, vazů, chrupavek a kloubních tekutin. Pomáhají udržovat pohyblivost kloubů, uchovávají strukturu a elasticitu chrupavek.

Kyselina hyaluronová (Hyaluronan)
Červené hřebínky kohoutů jsou jedním z nejlepších zdrojů hyaluronanu. U lidí se tato látka nachází hlavně v pojivové tkáni. Hyaluronan byl vpichován do artritických kolen závodních koní pro zmírnění zánětlivosti. V poslední době je hyaluronan znám hlavně v souvislosti s redukcí vrásek.

Uživatelé

 • Lidé s problémy s klouby
 • Lidé, kteří pracují manuálně a kteří potřebují extra ochranu pro své klouby a svaly
 • Lidé provozující aktivní životní styl
 • Sportující osoby
 • Lidé, kteří chtějí předcházet problémům souvisejícím se stárnutím, jako je ztuhlost kloubů

Aktivní přísady (1 tableta)
Glukosamin (rostlinný): 250 mg
Chondroitin (mořský): 100 mg
Agaricus blazei výtažek 5:1: 50 mg
Kurkuma (95% kurkumin): 50 mg
Čertův spár výtažek 10:1: 50 mg
Kyselina hyaluronová: 5 mg

Dávkování: 2 tablety denně
Obsah: 60 tablet

Flexi