Čínská medicína - Tiens

Dvojitá celulóza

Dvojitá celulóza

(TIANSHI DOUBLE-CELLULOSE TABLETS)

Jedná se o přípravek s detoxikačním účinkem. Urychluje přesun potravinových mas ve střevním traktu, zabraňuje tvorbě kalových kamenů, zvětšuje objem stolice, vytváří pocit sytosti. Spolu s bílkovinami, cukry, tuky, vitamíny, minerály, stopovými prvky a vodou je vláknina - dietetická celulóza nutná pro normální proces látkové výměny v organizmu.

Spolu s bílkovinami, cukry, tuky, vitamíny, minerály , stopovými prvky a vodou je vláknina – dietetická celulóza nutná pro normální proces látkové výměny v organizmu.

Dietetická celulóza preventivně působí proti vzniku zhoubného nádoru v tlustém střevě a proti zácpě. Ve vodě rozpustná dietetická celulóza se v relativně velkém množství může rozkládat a přeměnit se na živné prostředí pro střevní baktérie. Tím napomáhá rozmnožování užitečných baktérií a k pravidelnému vylučování stolice. Střevní bakterie jsou důležité pro vytváření některých vitamínů např. vitaminu K, B12, ovlivňují imunitní systém organizmu, zabraňují usazení jiných bakterií a kvasinek vyvolávajících těžká onemocnění. Dietetická celulóza působí preventivně proti dalším onemocněním střeva (vychlípení a protržení střevním stěny), proti hemeroidům, proti rozšiřování žil na dolních končetinách (varixy), přispívá k celkovému čištění organizmu (k detoxikaci) - nedochází k zahnívání střevního obsahu.

Dietetická celulóza napomáhá výměně tuků a lipoproteinů v krvi - snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje kvalitu cévní stěny, působí preventivně proti srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici. Dietetická celulóza odstraňuje toxické látky a těžké kovy z potravy.

Zvětšení dávky dietetické celulózy napomáhá zvýšení citlivosti tkání k inzulínu, snižuje rychlost přestupu cukrů do organizmu, pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi u diabetiků.

Výzkum ukázal, že výživa s celulózou má příznivý vliv při léčbě začínající cukrovky u pacientů , kde je hladina krevního cukru snižována dietou nebo pomocí léků podávaných ústy. Dietetická celulóza dává člověku pocit sytosti, zmenšuje potřebu jídla a zabraňuje tím vzniku obezity. Dietetická celulóza preventivně snižuje možnost vzniku rakoviny prsu u žen.

Denní norma pro příjem dietetické celulózy není ještě stanovena. Výzkumem je doloženo, že při každodenním použití dietetické celulózy v množství v 8–25 gramů se projeví její blahodárný efekt na zdraví člověka.

Jak bylo uvedeno výše, mnohé choroby jsou spojeny s nedostatkem dietetické celulózy v potravinách. Toto se obzvlášť týká onemocnění většiny lidí staršího věku.

Doporučené dávkování:
3x denně rozžvýkat 1-2 tablety. Užívá se 40 min. před jídlem. Zapít sklenicí vody. Ideální doba pro užití je od 5 do 7 hodin, případně od 21 do 23 hodin.
Neužívat společně s Chitosanem. Obvyklé léky užívat až za 2 hodiny po jejím užití.
Nevhodné pro děti a pro nemocné s vředovým onemocněním žaludku a dvanáctníku.

Balení:
70 tablet (po 1g) v krabičce.

Složení přípravku:
Kukuřičný škrob, celulóza z vláken kukuřice (cca 500 mg v 1 tabletě), dextran, náhradní sladidlo: aspartam.

Dvojita celuoza